Metabolizmanızı Hızlandıracak 4 Akıllı Yol

Kilo vermek için yapmadığınız diyet, denemediğiniz yöntem kalmadı. Ne egzersizler ne detokslar hiç biri işe yaramadı? Aslında diyetler ve egzersiz yöntemleri gayet etkili ama önemli olan akıllı stratejilerle metabolizmanızı yükseltmekte? Unutmayın metabolizmanız ne kadar hızlı olursa yaptığınız diyetler o kadar etkili olur? İşte size birkaç yöntem?

Biraz acı biraz baharat

Acı biberin içerisindeki kapsisin ve antioksidanlar metabolizma hızınızı yükseltir. Ayrıca sadece metabolizmanızı hızlandırmakla da kalmaz beyinde bazı hormonların salınımını uyarır ve kendinizi mutlu hissetmenizi sağlar.

Sık sık beslenmenin önemi

Ne kadar sık ağzınıza bir şeyler atarsanız sindirim organlarınız o kadar sık çalışır ve metabolizmanız da hızlanır. Ama mutlaka düşük kalorili tercihler yapmalısınız? Hem sık hem yüksek kalorili beslenme metabolizmanızı hızlandıracağına yavaşlatabilir dikkatinize!

Hindistan cevizi mi?

Son zamanlarda hindistan cevizi yağı içerisindeki tek zincirli doymamış yağ asitlerinin karaciğerde yağ yakımını hızlandırdığı belirtilmekte. Bununla ilgili kanıtlanmış bilimsel araştırmalar olmamasına rağmen zeytinyağının da aynı etkiye sahip olabileceği belirtilmektedir. Ama kalori açısından diğer yağlarla eşit olduğunu söylemeden geçmeyelim 1 yemek kaşığı kadarı 108 kalori bilginize?

Egzersiz yapalım

30 yaşından sonra her on yılda bir kas yapımızda azalma ve güçsüzleşme meydana gelebilmektedir. Eğer kas miktarınız ne kadar fazla ise yağ yakımınız da o kadar hızlı olur.

One Comment Add yours

  1. Yelda dedi ki:

    ÇOK GÜZEL YAZMIŞSINIZ KEŞKE HARFİYEN YAPABİLSEK …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Protected by WP Anti Spam