HAKKIMDA


Uzman Diyetisyen Özge KELEBEK.
 
2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü?nden, 2010 Aralık ayında yine Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümü Diyetetik (hastalıklarda beslenme) Ana Bilim Dalı yüksek lisans programından mezun olarak Uzman ünvanını aldım.
Mezun olduğum yıldan bu yana özel klinik, güzellik merkezi ve spor merkezlerinde zayıflamaya ve hastalıklarda beslenmeye yönelik çalışmalarım olmuştur. Halen Ankara’da bulunan Homepilates bünyesinde kişiye özel beslenme- sporcu beslenmesi alanında çalışmalarım devam etmektedir.
Aynı zamanda şirketlere ve özel okullara mönü planlama ve kurumsal danışmanlıklar vermekteyim. 2014-2016 yılları arasında Ankara’da bulunan ve profesyonel chef yetiştiren Chef Akademi’de “Pişirme Kimyası” eğitimi verdim.
Bilimsel Yayınlarım:
 • Kistik Fibrozise Bağlı Diyabet-Ankara 2007
 • Kistik Fibrozisli Hastalarda Malnütrisyon- Ankara 2007
 • Kistik Fibrozis Aile Eğitim Kitapçığı- Ankara 2007
 • Diyabet ve Vitaminler- Ankara 2008
 • Çalışan Popülasyonda Beslenmeye Bağlı Görülen Rahatsızlıklar ve Bunun İş Durumu ile İlişkisi- Ankara 2008
 • Türk Kistik Fibrozisli Bireylerde Beslenme Durumu- 31. Avrupa Kistik Fibrozis Kongresi-Prag-2008- Poster Sunumu
 • Kistik Fibrozisli Hastalarda Enerji Dengesi ve Antropometrik Ölçümler Arasındaki İlişki- 6. Uluslararası Beslenme ve Diyetetik- Antalya- 2008- Poster Sunumu
 • Üniversite öğrencilerinin Süt ve ürünleri tüketimlerinin BKI etksinin saptanması – Ankara- 2010

One Comment Add yours

 1. kıymet Çolak dedi ki:

  merhaba
  ben 2 ay önce kısmii felç geçirdim ve hstanede yattığım sürede kilo aldım hafif geçirdiğim için de çıkar çıkmaz pilates yapmaya devam ettim ve bir ay içinde toparladım…ne var ki diyet yapamıyorum…. tabii yinede dikkat ediyorum ama böyle bir hastalıkta nsıl bir diyet uygulanır bu konuda yardım istiyorum….
  ayrıca çalışmaya da başladım 6 da kalkıyorum 6:40ta kahvaltı yapıyorum aradaişyerinde atıştırıyorum… öğlen 12:00de yemek yiyorum şirket yemeği tabldotfazla almamaya çalışıyorum ama tabii yine de öğünü yemem gerekiyor.

  bana ne yapmam konusunda yardımcı olmanız rica eder iyi çalışmalar dilerim…
  saygılarımla,
  KIYMET ÇOLAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Protected by WP Anti Spam